Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ? Ne Tür Hizmetler Verilir ?

Sosyal Medya Danışmalığını detaylıca anlatmadan önce Sosyal Medya hakkında bir kaç bilgi vermek, Sosyal Medyanın öneminden bahsetmek daha iyi olur.

 

Sosyal Medya Nedir ?

Çağımızın insanları artık herşeyini,yaşadığı her olayı,her anını paylaşma gereği duymaktadır. Bu ihtiyacı belli başlı Web siteleri karşılamaktadır.

Bunların en bilinenleri ve en çok kullanılanları şunlardır;

Facebook (Yazı,resim,canlı yayın,paylaşımları ve facebook sayfaları ve grupları)

İnstagram (Fotoğraf,canlı yayın)

Twitter (Yazı,fotoğraf)

 

Sosyal Medya’nın Önemi

Sosyal Medya‘nın yaygınlaşması hayatımızın her alanın etkilemektedir.

Sosyal Medya sayesinde artık herkes cep telefonları ile gazeteci haline gelmiştir. Karşılaştığımız her olayı artık 10 saniye için milyonlarca insanın erişim sağladığı bir platforma aktarabiliriz.

Bu platformlar milyarlarca insanlara,çeşit çeşit kitlelere erişim sağladığı için şirketler ve kurumlarca sosyal medya hesapları oluşturulup Sosyal medya Danışmanlığı hizmetleri almaktadır.

Sosyal Medya‘nın gücünü,ulaştıkları kitleleri,kullanım kolaylıklarını bilen şirketler ve kurumlar azımsanmayacak şekilde Sosyal Medya Danışmanlık hizmetlerine yatırım yapmaktadırlar.

Peki nedir bu Sosyal Medya Danışmanlığı ?

 

 

 

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Sosyal Medya Danışmanlığı;şirketlerin sosyal medya platformlarında nasıl yol izleneceğini,kitleleri nasıl çekeceklerini göstermektir.

Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti sunan her profesyonel şirketler,iş ortaklarına sosyal medya platformlarında önderlik ederler. Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerinde iş ortaklarının tüm hesaplarıyla danışmanlık ajansları ilgilenir.

Sosyal Medyada Danışmalığında “İtibar Yönetimi”hizmeti de dahildir.

İtibar Yönetimini açıklayacak olursak; şirketiniz ile ilgili Sosyal Medya Danışmanınız her gün sosyal medya platformlarını inceler. Mesela sizin şirketiniz ile ilgili haberleri yorumları incelemeleri sürekli okur. Olumlu yorumları,olumsuz yorumları,şirketiniz ile ilgili haberleri,şirketiniz ile ilgili yalan haberleri veri geldikçe size rapor sunarlar.Bütün bu anlattıklarımızı hesabınız olan tüm sosyal medya platformlarında yapar ve ayrı ayrı rapor sunarlar.

Sosyal Medya platformlarına verebileceğiniz reklam stratejilerinizi belirler.

Sosyal Medya platformların çoğuna hesap açarak neredeyse tüm sosyal medya platformlarında etkin olmanızı sağlar.

Özellikle markanıza ait olsun olmasın tüm ürünlerinizi sosyal medya platformlarına yükleyerek daha fazla alıcıya ulaştırır.

 

Sosyal Medya Danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizi ofisimize davet ediyoruz. Ve ya personellerimize göndererek size yardımcı oluyoruz.

Cevap bırakın