Mobil Uygulamalar Nedir ?

Mobil uygulamalar ; akıllı telefon ve tabletlere özel olarak programlanmış ve tasarlanmış uygulamalardır.

 

Mobil Uygulamalar Neden Önemlidir ?

Çağımızın belkide en kritik araçlarından ilki mobil telefonlarımızdır. Cep telefonların kullanımı kolay,masaüstü bilgisayarlar gibi bağımlı değil ve her yerden her an internet ortamına erişim sağladıkları için kurumlar ve kişilerce Mobil Uygulamalar yapılır.

Mobil uygulamalar her kesime ve anında ulaşabildiğinden kurumlar ve kişiler profesyonel şirketlerden Mobil Uygulama hizmeti alırlar.

Mobil uygulamalar üç farklı işletim sistemi için ayrı olarak programlanır ve ayrı olarak yayınlanır. Bunlar;

-Android

-IOS

-Windows Mobile

 

-Andorid Uygulamalar

Android İşletim Sistemi “Google” ve “Open Handset Alliance” tarafından mobil telefonlar için çıkartılmış ve günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemidir. Android İşletim Sistemi‘nin en güncel sürümü “Nougat 7.1.2″dir.

En yaygın işletim sistemidir ve herkes tarafından kolayca kullanılabilir. En yaygın olmasının sebebi Android özgür ve ücretsiz olmasıdır. Bunun yanı sıra IOS ve Windows Mobile‘ın yanı sıra açık kaynak kodlu olması yaygın olmasının en önemli sebebidir.

Bu yüzdendir ki Digi-Capital raporlarına göre Android uygulamaların gelirleri diğer iki işletim sistemlerin uygulama gelirlerini geçti.

-IOS Uygulamalar

IOS; Kurucu Steve Jobs’tır. Apple’ın ilk başlarda kendi mobil cihazları için tasarlayıp programladığı ama sonralarda kendi cihazları olan iPod touch ve iPad’de kullandığı işletim sistemidir. IOS İşletim Sistemi’nin en güncel sürümü “IOS 10.3″dür.

IOS işletim sistemi özelliği bakımından diğer işletim sistemlerinin istediği minimum kullanım gereksinimlerinden daha az gereksinim istediğinden dolayı daha hızlı ve güç tüketimi bir o kadar daha azdır.

IOS Apple prensipleri gereği kapalı kaynak kodları kullanır.Bu yüzden bir IOS uygulamayı Apple Appstore ve ITunes’dan başka hiç bir yerden tedarik edemezsiniz.

-Windows Mobile Uygulamalar

Windows Mobile; PDA ve mobil cihazlar için Microsoft tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Window Mobile‘ın en güncel sürümü; “Windows 10 Mobile”dır.

Windows Mobile popüler kültürün ihtiyaçlarını karşılamamasına rağmen “Microsoft Business” ürünleri (Windows Azure,Exchance,SQL,Skype…) ile tam uyumlu olduğundan iş dünyası ve iş zekası uygulamaları için vazgeçilmezdir.

Kurumsal firmaların şirket içi ERP,kurum içi mesajlaşma,Web uygulamaları mail çözümleri sayesinde kurumsal firmalarca yoğun olarak kullanılmaktadır.

Windows Mobile ulaştığı kitleye göre uygulamaları da daha çok kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde programlanır.

Eskişehir Mobil Uygulamalar

Eskişehir Mobil Uygulama alanında 12 yıllık tecrübemize dayanarak söyleyebiliriz ki; mobil uygulamalar çağımızın çeşitli kitlelerini yakalamak için mükemmel araçlardır.

Eskişehir Mobil Uygulama alanında lider olarak söyleyebiliriz ki; mobil uygulama ihtiyaçlarınızı profesyonel bir hizmet alarak kapatmak isterseniz Miracles Dijital her zaman yanınızdadır

Eskişehir Mobil Uygulama alanında Miracles Dijital olarak her ihtiyaca cevap veriyor, iş ortağımın her zaman yanında duruyoruz.

 

Cevap bırakın