Güvenlik Çözümleri

Konu Güvenlikse Miracles Garage Yanınızda

Plaka Tanıma Sistemi

Tamamen Miracles Garage yazılım ekibi tarafında geliştirilmiş Plaka Tanıma Sistemi ile Otoparklar, Avmler ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, giriş ve çıkışların kayıt altında tutulmasını çok kolaya indirmekteyiz.

Ayrıca Plaka Tanıma Sistemimiz Polnet bağlantısı ile Emniyet güçlerimizin aramakta oldukları şüpheli araçların belirlenmesi ve emniyet güçlerine bildirilmesi otomatik hale getirilmiştir.

 

Plaka Tanıma Sistemimizin Özellikleri

AVM Otopark Giriş ve Çıkış Kontrolü
AVM’lerin otopark giriş-çıkış noktaları kontrol altına alınır. Otoparka giriş ve çıkış yapan her aracın yüksek (HD) çözünürlüklü fotoğrafı, plaka bilgisi, giriş-çıkış zamanı sistem tarafından kayıt altına alınarak yıl, ay, gün, saat bazlı veri tabanında saklanır ve gerektiği durumlarda çok ayrıntılı raporlar verilir. Raporlar yazıcıdan çıktı alınabilir ve resimli PDF, Word, Excel formatlarında arşivlenebilir.

 

Kara Liste Araç Kontrolü
AVM otoparkına giriş veya çıkış yapmasını istemediğiniz araçlar olması durumda Kara Liste menüsünden sisteme bu araç plaka bilgilerinin girilmesi yeterlidir. Sistem Kara Listeye kayıtlı bir araç plakası tespit ettiğinde otomatik olarak sesli ve görsel alarm üretir. Kara Liste özelliği ile Kolluk Kuvvetleri tarafından aranan araçların yakalanması da mümkündür.

 

(EGM) Emniyet Genel Müdürlüğü POLNET Entegrasyonu
Plaka Tanıma Sistemi çözümlenmiş plakayı POLNET (EGM WEB Service) veri tabanında bulunan bilgilerden kontrol ederek gerekli uyarıları üretebilir. (Entegrasyon İçin İzin Alınması Gerekir)

Otopark Doluluk Oranı
Anlık olarak AVM otoparkının % yüzde kaçının dolu olduğu ve içerideki araç sayısı görülebilmektedir.

Acil Durum Butonu
Plaka Tanıma Sistemine otopark bariyerlerinizin entegre edilmesiyle; Terör Olayı, Sel, Yangın, Deprem vb. durumlarda otopark bariyerlerinin otomatik olarak açık kalmasını sağlayabilirsiniz, bu durum otoparkın hızlı tahliye edilmesine olanak verir. Bu geçişler ayrıca raporlanabilmektedir.

Plaka Tanıma Sistemi bu gibi durumlarda, mevcutta bulunan yangın alarm sistemi, deprem tespit cihazı gibi sistemlerle entegre olabilir ve bu cihazlardan tetik gelmesi durumunda Acil Durum oluşturarak bariyerlerin tamamını açık pozisyona getirir.

Fazla Giriş / Geçiş Alarmı
Yönetim tarafından belirtilmiş olan süre içerisinde (saat veya gün) belirtilen adet kadar veya daha fazla geçiş yapan aynı plakalı araç olması durumunda sistem sesli ve görsel olarak alarm üretir. (otoparka sürekli giriş çıkış yapan bir aracın tespit edilmesi)

AVM etrafındaki yolların üzerine konumlandırılacak olan Plaka Tanıma Kameraları olması durumunda AVM etrafından sık aralıklarla geçiş yapan araçlar da tespit edilebilir.

 

Raporlama İşlemi (AVM Otopark İstatistik ve Grafik Raporlar)
AVM “Alışveriş Merkezi” Plaka Tanıma Sisteminin ayrıntılı raporlar menüsü sayesinde Araç giriş-çıkış bilgileri, abone/otomatik geçiş, misafir araçlar, fotoğraf ve plakaları ile beraber raporlanabilir. Bu bilgiler istenildiği zaman plaka, tarih, saat bazlı sorgulama ile istenilen saatte sisteme girilen E-mail adreslerine fotoğrafları ile beraber otomatik olarak gönderilir. Rapor listelerini PDF, EXCEL, WORD formatlarında alabilirsiniz.

Gelişmiş Genel Raporlar, İstatistik ve Grafik Raporları sayesinde aşağıdaki verilerin tamamına kolayca ulaşabilirsiniz: